Ingyenes lúdtalp vizsgálat

Díjmentes lúdtalp vizsgálatra van lehetősége nálunk, és amennyiben fennáll ez a betegség, a kezelésében is tudunk Önnek segíteni szakszerű tanácsokkal és azonnali ellátással!

Nincs szükség bejelentkezésre, és csupán néhány percig tart a vizsgálat, az eredmény pedig azonnal megvan. Kiderül, hogy a lúdtalp okozza-e a tüneteket, és ha igen, akkor milyen mértékű.

Mi a lúdtalp?

Ugyanúgy, mint az épületeken levő boltívek esetében, a láb boltozata is tehermentesíti és tartja a test súlyát. A lábboltozatot a lábszár izmai és a talp szalagjai tartják ívesen. Ha ezek az izmok és szalagok gyengék, nem tudják megtartani a boltozatot és kialakul a lúdtalp. A lúdtalp tehát a talp hosszanti irányú boltozatának megsüllyedése.

Hogyan alakul ki a lúdtalp?

A lábfej boltozatos szerkezete nem adott a születés pillanatától kezdve. A gyermek fejlődése során fokozatosan alakul ki a lábboltozat. Általában a láb boltozatos szerkezete 4-5 éves korra alakul ki. Ez még csak kezdetleges állapot, a végső boltozat 10-12 éves korra alakul ki.

Fontos a korok közötti különbségtétel, mert a gyermekkori boltozatsüllyedést még nem nevezzük lúdtalpnak, hiszen könnyen kinőhető. Éppen ezért nem érdemes lúdtalpra gyártott talpbetéteket és boltozatos cipőket venni kisgyermekeknek.

A lúdtalp felnőttkorban is kialakulhat. Oka lehet a túlsúly, ha valaki megterhelő, fizikai munkát végez, de a terhesség során is kialakulhat.

Lábboltozat nélküli lábacskák

Mi a gond a lúdtalppal?

A lúdtalp önmagában egy ártalmatlan állapot, ám több mozgásszervi problémát is okozhat, amelyek akár kínzó fájdalommal is járhatnak. A statikai változások és a megnyúlt szalagok miatt ízületi kopás, láb- és talpfájdalom, valamint gerinc-, derék- és csípőproblémák is jelentkezhetnek, melyek kihathatnak az illető mindennapjaira.

A lúdtalpas személyek nem bírják a hosszabb sétákat vagy a sok ideig tartó egy helyben állást, mert hamar elfáradnak, és sok esetben érezhetnek fájdalmat is, legfőképpen bokaízületi fájdalom jelentkezik náluk. A lúdtalp más betegségeket és egészségügyi gondokat is generálhat. Ilyenek például az ízületi kopás, amelyet a lábcsontok megváltozott helyzete miatt kialakult fájdalom okoz. Kialakulhat bütyök, kalapácsujj is. A lúdtalpas személyeknél általában tartási rendellenességek alakulnak ki. Sok esetben ugyanis egyes izmok megrövidülnek vagy megnyúlnak, amelyek hátgerincferdülést is okozhatnak.

Hogyan kezelhető a lúdtalp?

Lúdtalp kezelése kétféle módon is történhet: betéttel és tornával. Szerencsére a legtöbb felnőttkori lúdtalp jól korrigálható. Vannak egyszerűbb lúdtalpbetétek, ún. szerkezeti lúdtalpbetétek, hasznos tornagyakorlatok, melyek a megfelelő izmok erősítésében segítenek. A megfelelő kezeléshez legtöbbször nem elég csak az egyik, hanem a két módszer kombinációját érdemes használni a minél gyorsabb és tartósabb gyógyuláshoz. 

Mindkét módszernél tudunk Önnek segítséget nyújtani!

Szabaduljon meg a lúdtalp kellemetlen tüneteitől a lúdtalp torna segítségével!

Mikor van szükség lúdtalp tornára?

A lesüllyedt lábboltozat és a befelé forduló boka csupán korrekciós, vagyis szupinált cipő viselésével nem javulhat. Elengedhetetlenül szükséges a talpizmok megerősítése.

Miben segít az akupresszúrás masszázs szőnyeg?

Tökéletes a lábdeformitásokat korrigáló gyakorlatokhoz. Az egyenetlen felületen való állás és lépegetés aktivizálja a láb mélyizmait, így segít megelőzni vagy korrigálni a hosszanti- és harántboltozat süllyedést.

Hogyan hat az egyensúlyozó süni?

Javítja a láb vérkeringését, illetve erőteljes izommunkát eredményez, ami segít a különböző lábdeformitások megelőzésében, korrekciójában. Segít az egyensúlyérzék, mozgáskoordináció fejlesztésében.

Hogyan segít a tüskés masszázslabda?

A könnyen használható, kis helyen elférő fitnesz és rehabilitációs eszköz tüskéi segítségével kellemes vérbőséget okoz a kezelt testfelületen, így javítja többek között a talp vérkeringését, lazítja a feszes izmokat